Pelet Kırıcı

Kullanım Karma yem endüstrisindeki 03-4,5 mm’lik peletleri kırmakta ve çıkış ürünleri 08mm’ye kadar tane büyüklüğü olan endüstri dallarında başarı ile kullanılmaktadır.

Çalışma

Giriş ağzından alınıp klepeyle yönlendirilen mallar, boyuna dişlenmiş ve birbirinden farklı hızla dönen iki silindir arasından geçirilerek granül hale getirilir. Granül büyüklüğünü mm. olarak bölünmüş pozisyon göstergesine bakarak ayarlanabilir. Kırılmayacak mallar kelepe ile yönlendirilerek silindirlerin dışından dökülürler.

Teknik Yapı

Sağlam çelik konstrüksiyon gövde içine, ikişer tarafından rulmanlarla yataklanan iki adet boyuna dişlenmiş silindir (vals topu) yerleştirilmiştir, Bu silindirler çelik yaylar yardımıyla mekanik bir tertibatla istenilen aralıkta birbirine yakın abitlenebilmektedir. Silindir aralıkları (mal kırma aralığı) mm. cinsinden bölünmüş pozisyon göstergesi ile ayarlanabilir. Sert ve büyük parçalar geldiğinde yaylar açılarak büyür ve hiç müdahale yapılmadan parça aşağı düşmüş olur. Mal yönlendirici klepsesi ile kırılacak veya kırılmayacak şekilde el veya pnömatik uzaktan kumandayla çalıştırılmaktadır. Tahrik ‘V’ kayış kasnak yardımı ile en uygun güç ve devirde motor seçilerek yapılmakta, silindirlerin birbirine irtibatları, aralık büyüdüğünde dahi ayrılmayan dişlerle sağlanmaktadır.
Bu kategorideki diğer ürünler
Un Çuvalı Sıkıştırma (Çuval Ezme) Teleskobik Konveyör
Bantlı Konveyör Elektrik Motorlu, Dizel Motorlu, Şaftlı Helezonlu Götürücü
Kademeli Helezonlu Götürücü Pnömatik Sürgü Klape
Pelet Soğutucu Pelet Presi
Pelet Kırıcı Pelet Eleği
Özel Makine Melasiyer
Yem Ezme Karıştırıcı
Yem Ezme Elevatör
Çekiçli Değirmen

Toplam Ürün Sayısı [17] 1